Ronde van Oost-Vlaanderen - Et. 1: de reacties

Maarten Craeghs (Lotto-Belisol U23) heeft vandaag de openingsrit van de Ronde van Oost-Vlaanderen op zijn naam geschreven. Na een rit van 153,1 kilometer was hij net iets sneller dan Giorgio Derycke (Geldhof Jielker CT). Daniel McLay (Lotto-Belisol U23) strandde op de derde plaats. Maarten Craeghs is ook de eerste leider in het algemeen klassement. Lees hieronder de reacties van enkele protagonisten bij www.directvelo.be.
Maarten Craeghs (Lotto-Belisol U23)
Winnaar van de eerste rit van de Ronde van Oost-Vlaanderen en leider in het algemeen klassement
"Door de wind was het een lastige wedstrijd. Tijdens de grote ronde kreeg ik ook met kettingbreuk af te rekenen. Ik heb lang moeten achtervolgen, want het peloton was in verschillende stukken gebroken. BCV Works-Soenens reed de kloof op de kopgroep van 21 renners bijna dicht en samen met drie man van EFC-Omega Pharma-Quick.Step en twee anderen heb ik dan nog de kloof kunnen overbruggen. In de finale hebben we ons numerieke overwicht perfect uitgespeeld. Eerst was er een aanval van vijf renners met Daniel McLay en Rob Leemans en daarna ontsnapten Daniel en ik samen met zeven anderen. Giorgio Derycke reed op 400 meter van de streep weg en ik sprong naar hem toe. Ik bleef even in zijn wiel zitten en kon hem dan nog vlot remonteren.
Ik voel me sterker dan vorig jaar, maar is het moeilijk als je niet echt een spurter bent. Van koersen als deze Ronde van Oost-Vlaanderen moet ik het hebben, wedstrijden met wind en regen waarin een groepje kan wegrijden. Net als iedereen wil ik prof worden, maar misschien zat ik daar te veel mee in mijn hoofd. Ik moet gewoon mooie uitslagen proberen te behalen.
Samen met EFC-Omega Pharma-Quick.Step hebben we wellicht de sterkste ploeg, maar het wordt zeker nog lastig. Ik denk wel dat het algemeen klassement al grotendeels vastligt. Alleen de acht andere renners uit de kopgroep moet ik in de gaten houden."
Giorgio Derycke (Geldhof Jielker CT)
2de
"Het duurde lang voor we met een groep konden wegrijden. We probeerden het peloton enkele keren op de kant te zetten, maar ofwel was er te weinig wind ofwel blies hij uit de verkeerde richting. Lotto-Belisol U23 had de koers in handen. Op een bepaald ogenblik werd er een kopgroep van vijf renners gevormd met daarbij twee man van Lotto-Belisol U23. Ik was opgelucht dat ik samen met EFC-Omega Pharma-Quick.Step de kloof kon dichten. Uiteindelijk reden we met negen renners weg. In de laatste 400 meter viel het stil. Ik zat ik voorlaatste positie en besliste om aan te gaan. Maarten Craeghs kon net in mijn wiel springen. Hij had er eigenlijk maar uit te komen.
De tweede plaats is de meest ondankbare plaats, maar ik ben er toch heel blij mee. Ik kom van ver terug. Door rugpijn lag ik heel lange stil. Ook mentaal kende ik een dipje. Als je altijd mee bent in de goede ontsnapping, maar telkens moet lossen doordat je rug pijn doet, dan krijg je het lastig.
Vorig jaar reed ik al goed in deze rittenkoers, maar toen kwam ik een massaspurt ten val. Ik vind het een heel mooie ronde. In de kermiskoersen moeten we altijd opboksen tegen de oudere renners, maar hier kunnen we eens met de beloften alleen koersen.
Daniel McLay (Lotto-Belisol U23)
3de en leider in het puntenklassement
"In de finale hebben we de tactiek niet meer besproken. Heel veel renners waren moe. Maarten Craeghs en ik schoven mee in de beslissende ontsnapping van negen renners. Ik probeerde een paar keer tevergeefs om weg rijden. Daarna heb ik me gespaard voor de spurt, maar Maarten reed in de laatste 500 meter nog weg met een andere renner. Ik was er zeker van dat hij het zou afmaken en ik had dan ook geen stress. We staan er nu bijzonder goed voor. Maarten is heel sterk en ik kan goed spurten. We hebben dus meerdere opties."
Ludwig De Winter (Color Code-Biowanze)
8ste
"Het plan was om iemand mee te hebben in de goede ontsnapping en ons dus niet te laten verrassen. We hebben elk om beurt meegesprongen en uiteindelijk zaten we met drie vooraan. Niemand wou echter overnemen omdat we de sterkst vertegenwoordigde ploeg waren. Gelukkig zijn er renners van Lotto-Belisol U23 kunnen terugkeren. Zij waren dan het talrijkst in de kopgroep en ze zijn ook beginnen te rijden.
In de laatste vier ronden was het echt oorlog. Ik reed enkele kilometers op kop met twee renners van Lotto-Belisol U23 en twee anderen, maar de grote achtervolgende groep kwam terug. In de voorlaatste ronde zijn we dan vertrokken met negen renners. In de laatste ronde heb ik meerdere keren geprobeerd om weg te rijden, maar het is niet gelukt. Telkens zat er een renner van Lotto-Belisol U23 of EFC-Omega Pharma-Quick.Step in mijn wiel. Thomas Wertz heeft het ook nog geprobeerd. We wilden een spurt vermijden, omdat we daarin geen specialisten zijn. Alles bij elkaar ben ik toch tevreden over mijn dag."
Piet Allegaert (EFC-Omega Pharma-Quick.Step)
23ste en beste jongere
"Net voor de kopgroep van 18 renners ontstond, deed er zich een valpartij. We waren met drie van EFC-Omega Pharma-Quick.Step net teruggekeerd in het peloton en daardoor was alleen Bert Van Lerberghe mee. BCV Works-Soenens is dan beginnen te achtervolgen, maar toen het gat bijna dicht was, stopten ze. Dan zijn we nog met met drie renners van EFC-Omega Pharma-Quick.Step en drie anderen naar de kopgroep toe gereden. In de finale was het een beetje een loterij, maar eerlijk gezegd was het beste er bij mij ook af. Gelukkig waren Daan Myngheer en Bert Van Lerberghe nog mee in de definitieve ontsnapping van negen renners. Voor de start van de Ronde van Oost-Vlaanderen zat ik met de jongerentrui in mijn hoofd. Het zou mooi zijn, mocht ik hem kunnen behouden."
Thieme Van Ruymbeke (FCP-Glascentra-Tops Antiek CT)
Leider in het rushesklassement
"Ik woon in Aalter. Ik had dan ook het parcours van deze rit verkend. Ik wilde vandaag absoluut mee zijn in de goede ontsnapping, maar het is me niet gelukt. Een ander doel vandaag was een trui veroveren en daarin ben ik wel geslaagd. We hebben in de ploeg niet echt iemand die voor het algemeen klassement kan gaan. Ook daarom heb ik meegespurt voor het rushesklassement. Nu ga ik de gele trui tot het einde proberen te behouden."
Reacties gesprokkeld door Klaas De Gruyter en Cédric Willems.
Foto: Klaas De Gruyter - www.directvelo.be