Joeri Stallaert: « Ik heb de ideale sprintvoorbereider »

Met negen top tien plaatsen in maart heeft joeri stallaert meteen de goede vorm te pakken bij zijn nieuwe poeg. De 24-jarige renner is deze winter van werkgever veranderd: hij trok van Veranclassic-doltcini (nu Veranclassic-Ekoï) naar Team Cibel. "Het is waar dat dat als een verrassing aankwam. Ik was bovendien tevreden bij veranclassic, maar ik zag meer toekomstmogelijkheden bij cibel", verklaart hij aan directvelo.be, zonder zijn wens om terug te keren op het pro-continentale niveau op te geven.

EN HIËRARCHI IN HET GEVAL VAN EEN SPRINT

De goede start van de ex-renner van Landbouwkrediet heeft twee verklaringen. Allereerst werd er tijdens de stage in Calpe duidelijk gewerkt aan de hiërarchie in het geval van een sprint. "Wij hebben echt onze sprinttrein op punt gesteld. Elk lid van de ploeg kent zijn rol met precisie. Ik heb daarenboven met Benjamin Verraes de perfecte sprintvoorbereider. Dat is een stevige en sterke renner", legt hij uit. Het werk in de winter lijkt haar vruchten af te werpen aangezien er meteen goede resultaten in maart behaald werden, met onder andere een negende plaats in Brussel-Opwijk, een tweede stek in de Omloop van het Waasland en de zevende plaats in Handzame Classic. Hij won bovendien de regionale wedstrijden in Sint-Laurens en Gooik.

EERSTE GOEDE WINTER IN VIER JAAR

De ex-winnaar van de Ronde van Vlaanderen voor beloften heeft nog een tweede verklaring voor zijn goede seizoensstart. "Het is de eerste keer in vier jaar dat ik de winter doorkom zonder ziekte of blessure. De klierkoorts waarmee ik sinds drie jaar geleden mee sukkel, is volledig uit mijn lichaam", precisieert hij. Joeri Stallaert rekent erop dat hij vertrokken is: "Mijn volgende wedstrijd is de TweeDaagse van de Gaverstreek. Ik hoop er mijn mannentje te staan. Vervolgens trek ik naar de Zuid-Oost Drenthe Classic. Ik kijk ook al uit naar de Ronde van België eind mei, die staat met rood genoteerd in mijn agenda", concludeert Stallaert.

Vertaald door Birger Vandael.

Foto: Marc Van Hecke - www.sportfoto.be

 

Mots-clés